#Write a program that asks user to enter the lunch price in the Dining #Hall and the number of times per week student eats lunch in the Dining Hall. #The program calculates the total amount student pays per week for eating #lunches in the Dining Hall. price=float(input("lunch price ")) days=int(input("nmber of days ")) final=price*days print("final", format(final, '.2f'))